zereg takich działań, których zadaniem jest polepszenie pozycji strony w rankingu wyszukiwania. Jedną z popularniejszych technik jest wymiana linków oraz umieszczanie stron w kategoriach tematycznych. Innym działaniem, które może poprawić wyniki wyszukiwania jest usunięcie błędów z kodu strony oraz jego optymalizacja. Również czytelne opisywanie odnośników oraz właściwe opisanie elementów strony jest postrzegane jako etyczna technika pozycjonowania. Te metody są akceptowane przez wyszukiwarki, więc ich stosowanie poprawi pozycję strony.
Najważniejsze info o pozycjonowaniu stron
Pozycjonowanie stron jako proces wieloletni, długotrwały jest tak skomplikowane, że właściwie nikt do końca nie wie jak działa Google i jakimi mechanizmami się ta wyszukiwarka internetowa kieruje. To nie jest oczywiście takie proste, ale można wyróżnić kilka czynników mających na to wpływ. Są to przede wszystkim: odpowiednia budowa strony internetowej, dobra treść nasycona słowami kluczowymi, zdobywanie dobrych, tematycznych linków, które nie tylko wpłyną na pozycje, ale przyczynią się również na zdobycie na daną witrynę internetową wartościowego ruchu, który może mieć świetny wpływ na wzrost konwersji i zdobycie kolejnych klientów, którzy są przecież sensem działania każdej firmy!
Pozycje płatne są oznaczone jako takie
Osobnym pomysłem jest wprowadzony przez Overture system, gdzie strony płacą wyszukiwarce kilka centów za każde kliknięcie, przy czym miejsca są licytowane – strona która daje więcej za kliknięcie znajdzie się wyżej na liście rezultatów. Pozycje płatne są oznaczone jako takie, razem z ceną. System ten jest korzystny dla właścicieli stron – płacą oni tylko za wejścia nie za wyświetlenia. Twórcy twierdzą, że jest on również korzystny dla użytkownika, gdyż tylko strony, które oferują coś użytecznego z danej dziedziny mogą sobie pozwolić na taką reklamę. Z drugiej jednak strony wiele użytecznych stron jest niekomercyjnych, a nawet przy stronach komercyjnych wyniki będą często nieoptymalne – np. na taką reklamę nie mogą sobie pozwolić strony, które mają niskie marże i oferują produkty po niskich cenach, a jedynie te, które mają wysokie marże i oferują produkty drożej.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wyszukiwarka_internetowa